Náštěva u chamíka

Exkurze u chameleona pardálího aneb furcifer pardalis z oblasti Ambanja, vlastním jménem Joey Joe Joe Jr Shabadoo.

O víkendu jsem naštívil švagra, který si pořídil chamelona pardálího. Už předtím choval osmáky a pískomily, kteří byli skutečně roztomilí a mazliví, ale co si budeme povídat, exotika je prostě exotika. Po vyGooglování potřebných informací k chovu se pustil do díla a to doslova do veledíla. Nechal si na zakázku postavit obří terárium i s kompletní výbavou, jako je čidlo pro měření teploty a vlhkosti, osvětlení, živé rostliny a spousta větví na lezení. Takový domov by záviděl asi lecjaký chameleon v širém okolí.
Kromě terária bylo potřebné sehnat i malou bedýnku se síťkou, kde bude chamík přebývat než vyroste alespoň do velikosti malíčku. Ano tak malý skutečně je. I v malé bedýnce s pár klacíky bylo těžké chamíka najít.
Jeho potravou jsou opravdu miniaturní cvrčci, kteří se ještě před umístěním do bedýnky vyválejí v „prášku“ s vitamíny, aby byl chamík zdravý jako rys 🙂 Pro ukázku jsem udělal pár špionážních fotek:

Chameleon pardálí Chamík Terárium pro chameleona

Komentář

  1. pěkný pěkný já měl taky ale poprvé se mudocela vedlo ale pak asi po 2 a půl měsíce umřel byl asi nemocnej. A po druhé kdyš sem ho měl tak asi cvrčci moc vyrostli a sežraliho jo to sem se taky divil jak to udělali aby z něj zbyla jen kůžička ale pak sme se s mamkou krutě pomstili všdchny ta malí hajzlí** jsme pošplíchali savem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *